Strona główna » Dlaczego warto skorzystać z pomocy drogowej tir?

Dlaczego warto skorzystać z pomocy drogowej tir?

przez admin
Pomoc drogowa dla pojazdów ciężarowych

Dlaczego warto zapisać sobie numer do pomocy drogowej przeznaczonej dla tirów? Pytanie to zadają sobie zarówno ich kierowcy, jak i osoby odpowiedzialne za transport w firmie, takie jak, chociażby spedytorzy. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż naprawa tego typu pojazdów w przypadku awarii nie jest taka prosta, jak mogłoby się to wielu osobom wydawać. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, dlaczego pomoc drogowa samochodów ciężarowych jest tak ważna w trasie.

Masa utrudnia zadanie

Podstawowym powodem, dla którego warto mieć zapisany telefon do pomoc drogowa tir, jest ciężar tego typu pojazdów. Z tego powodu nie da się ich sholować przy użyciu zwykłej lawet samochodowej. W tym momencie zapewne zastanawiają się Państwo, co możecie zrobić w takiej sytuacji. Odpowiedzią na to pytanie jest specjalny holownik tir, który dzięki dużej mocy, jest w stanie sholować cały zestaw do warsztatu naprawczego, który usunie usterkę. W ten sposób możecie zabezpieczyć nie tylko zestaw, ale również przewożony ładunek. Warto jednak pamiętać, aby pomoc ta była dostępna 24h/7 dni w tygodniu. Nigdy nie wiadomo bowiem kiedy dojdzie do jakiejś awarii.

Holownik ten powinien być dostosowany do obsługi pojazdów o dużej masie – wszystkie informacje na ten temat można znaleźć na stronie https://www.naprawatir24.pl/holownik-tir.

Usunięcie awarii

Warto przy tym podkreślić, że do usunięcia awarii w triach nie zawsze konieczne jest ich sholowanie na warsztat. Wiele awarii z powodzeniem można usunąć na miejscu. Pozwala to na uniknięcie między innymi:

  • Niepotrzebnych wydatków związanych na przykład z transportem zestawu do warsztatu.
  • Uniknięcie opóźnień w dostawie przewożonego towaru.

W tym celu pomoc drogowa powinna dysponować specjalistycznym sprzętem, koniecznym do usuniecie usterki. Niezbędna jest również odpowiednia wiedza oraz doświadczenie, bez których nie będzie możliwe miedzy innymi zlokalizowanie usterki, oraz jej sprawne, oraz bezpieczne usuniecie. Warto więc wcześniej sprawdzić, czy dana pomoc drogowa ma do tego niezbędny sprzęt, oraz mechaników, którzy wiedzą, w jaki prawidłowy sposób naprawić tira.

Szybkość pomocy

W wielu przypadkach bardzo ważne jest, szybkie usuniecie awarii. W przeciwnym razie przewoźnik naraża się na różnego rodzaju kary związane z opóźnieniami. Im większe opóźnienie, tym większą karę prawdopodobnie zapłaci. Ponadto mówiąc wprost, zestaw ma na siebie zarabiać. Na tej podstawie można więc śmiało stwierdzić, że awaria generuje straty w sposób podwójny, a mianowicie po pierwsze jak już wcześniej wspomnieliśmy, naraża nas na kary finansowe, po drugie w czasie jej trwania nie możemy podjąć innych zleceń. Warto wiec skorzystać z pomocy drogowej, która szybko i sprawnie ją usunie.

Podsumowanie

Wcześniejsze zapisanie sobie numeru do pomocy drogowej specjalizującej się w tirach, może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli zależy nam bezpieczeństwie całego zestawu. Nigdy bowiem tak naprawdę nie wiemy kiedy i w jakich okolicznościach może dojść do awarii. Nie oznacza to jednak, że nie możemy się zabezpieczyć na wypadek jej wystąpienia. Tym bardziej że profesjonalna pomoc drogowa tir jest dostępna 24h/7 dni w tygodniu, również na terenie Europy zachodniej.

Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy drogowej dla pojazdów ciężarowych, zapoznaj się z pełną ofertą firmy J&W Glob Service dostępnej na stronie https://www.naprawatir24.pl/.

Zobacz również:

Napisz komentarz